Pomiary wentylacji mechanicznej

By odpowiednio ocenić stan wentylacji mechanicznej i całego systemu, należy regularnie dokonywać pomiarów, które dają jasną odpowiedź co do stanu danej wentylacji. Dlatego też kompleksowe pomiary to jeden z kluczowych elementów usług naszej firmy, zajmującej się między innymi szeroko pojętymi kwestiami związanymi z wentylacją.

Pomiary pozwalają nie tylko poznać stan wentylacji, ale też wstępnie wskazać nieprawidłowe elementy. To dla firm takich jak nasza, która zajmują się również czyszczeniem czy też serwisowaniem systemów wentylacji, ogromne wsparcie w codziennej pracy i podstawa do dalszych, bardziej zaawansowanych działań.

Dlaczego dobrze działająca wentylacja mechaniczna jest tak ważna? Wentylacja jest kluczowym dla czystości powietrza w pomieszczeniu czynnikiem. Jeśli jakość powietrza, a tym samym pracy wentylacji, jest niska, to i samopoczucie ludzi znajdujących się w danym pokoju może być gorsze. Wentylacja to także potencjalne alergeny i inne niebezpieczne substancje, które mogą być groźne dla zdrowia. Regularne pomiary pomagają je zidentyfikować i błyskawiczne usunąć, by tylko wentylacja mechaniczna działała prawidłowo.

Sam pomiar wentylacji mechanicznej polega na sprawdzeniu tego, jak wydajny jest nawiew oraz wyciąg. Pomiar daje także możliwość porównania parametrów ze stanem początkowym – im bardziej się one różnią, tym większych prac serwisowych wymaga wentylacja. Szczególnie, że jednym z elementów, które bada się na pomiarze, jest także jej głośność – to problem, który mieszkańcy są w stanie zauważyć nawet bez dokładnych badań, ale pomiar daje ogląd na skalę problemu z niedrożnością wentylacji mechanicznej.

Jako profesjonalna firma zajmująca się pomiarami wentylacji mechanicznych, uzyskane podczas pracy wyniki zawsze porównujemy z projektem instalacji. To najlepszy i najbardziej wymierny wyznacznik tego, jak zmienił się stan systemu wentylacji na przestrzeni lat. Jednocześnie to na tej podstawie proponujemy oraz rekomendujemy klientom konkretne rozwiązania, które powinny znacząco poprawić działanie systemu wentylacyjnego w danym budynku.

powrót

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.